• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

11 listopada – Święto Niepodległości!

1605032163446773

 Dzień, który przypomina, że pod koniec XVIII wieku Polska przestała istnieć jako państwo i dopiero 11 listopada 1918 roku – po 123 latach zaborów - wróciła na mapy Europy i świata.

 Na co dzień nie myślimy o tym, jak wielkim szczęściem jest życie w niepodległym kraju, więc to święto jest właśnie po to, żebyśmy umieli cieszyć się wolnością, którą wywalczyli nasi przodkowie, oraz żebyśmy umieli ją docenić. Musimy pamiętać o tych, którzy ginęli, walcząc o odzyskanie niepodległości, a jednocześnie mądrze wykorzystać wszystkie szanse i możliwości, które daje nam współczesna, wolna Polska.

 

W ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Żyję w Niepodległej!” Jego laureatami zostali:

I miejsce – Łucja Wasiluk ( kl. IV b )

laura wasiluk

II miejsce – Dominik Neścioruk ( kl. VI b )

dominik niescioruk

III miejsce -  Jan Florek ( kl. IV a ) oraz Maria Okulus ( kl. VI b )

jan florek

maria okulus

 

Wyróżnienia zdobyły: Aleksandra Jóźwik i Sylwia Węgiełek z kl. VIII

ola jozwik

sylwia wegielek

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.


Facebook youtube