• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

24.10.2020 - ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI

origamiDrodzy Uczniowie! Już niedługo obchodzony będzie Światowy Dzień Origami. Zachęcam więc Was do nauki tej pięknej sztuki składania papieru. Może na początek złożycie żurawia, który w origami jest symbolem pokoju. Więcej o tym pięknym symbolu możecie przeczytać w dodatku matematycznym „Matematyka jest ciekawa” (https://sp1.platerka.pl/pdf/matematyka-wrzesien-2020.pdf).

Swoje prace (piękne, kolorowe złożone żurawie) proszę, abyście oddawali nauczycielom matematyki, którzy przekażą je do szkolnej świetlicy, gdzie będą zaprezentowane wraz z pracami dzieci ze świetlicy. Pamiętajcie, że życie jest jak origami - jedną rzecz zrobisz źle i wszystko się psuje, więc cierpliwie doskonalcie się w tej pięknej sztuce składania papieru i nie zniechęcajcie się pierwszymi niepowodzeniami.                            

W sieci znajdziecie schematy pomagające składać żurawia i filmiki np.  https://www.youtube.com/watch?v=mSqKkHjcpRQ .

Czekam na piękne, kolorowe prace.

                                             AK

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.