MATEMATYKA SPRZĄTA ŚWIAT

matZiemia to nasz wspólny dom i nigdy o tym nie zapominajmy. 20 września obchodzimy Dzień Sprzątania Świata. W tym dniu powinniśmy się włączyć w akcję organizowaną po raz 27 przez Fundację Nasza Ziemia, która koordynuje największą polską akcję ekologiczną – Sprzątanie Świata – Polska pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.  Hasło tegorocznej akcji przypomina nam o właściwym użytkowaniu oraz prawidłowej   i odpowiedzialnej segregacji plastiku. Oto najważniejsze zasady, którymi możemy się kierować, aby poprawić jakość naszego życia i zadbać o naszą kochaną Planetę:

– żywność warto przechowywać, wykorzystując do tego celu opakowania oznaczone cyfrą 2 (HDPE) oraz 5 (PP), pozostałe plastiki można oddać do recyklingu,

– nie używaj ponownie butelek PET,

– nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7), nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj takich opakowań w zmywarce.

    Zachęcam Was do włączenia się do tej akcji poprzez wykonanie dodatkowych prac zaproponowanych przez GWO zgodnie z następującymi wytycznymi: 

- uczniowie klasy IV i VI wykonują pracę z odpowiedniego pliku; po wydrukowaniu  i uzupełnieniu należy pracę wkleić do zeszytu z matematyki.

- uczniowie klas VII i VIII pobawią się w autorów zadań matematycznych i na kartce A4 zapiszą 2 zadania matematyczne o tematyce ekologicznej, pamiętając o odpowiedniej oprawie treści zadań, np. rysunkami; podpisane prace przekazują swoim nauczycielom matematyki.

    Zaproponowane prace są pracami dodatkowymi, a nauczyciele zapewne docenią Wasz trud włożony w wykonanie pracy. Prace proszę oddać lub pokazać swoim nauczycielom matematyki do wtorku (22.09). 

Klasa IV

Klasa VI