• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

MATEMATYKA SPRZĄTA ŚWIAT

matZiemia to nasz wspólny dom i nigdy o tym nie zapominajmy. 20 września obchodzimy Dzień Sprzątania Świata. W tym dniu powinniśmy się włączyć w akcję organizowaną po raz 27 przez Fundację Nasza Ziemia, która koordynuje największą polską akcję ekologiczną – Sprzątanie Świata – Polska pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.  Hasło tegorocznej akcji przypomina nam o właściwym użytkowaniu oraz prawidłowej   i odpowiedzialnej segregacji plastiku. Oto najważniejsze zasady, którymi możemy się kierować, aby poprawić jakość naszego życia i zadbać o naszą kochaną Planetę:

– żywność warto przechowywać, wykorzystując do tego celu opakowania oznaczone cyfrą 2 (HDPE) oraz 5 (PP), pozostałe plastiki można oddać do recyklingu,

– nie używaj ponownie butelek PET,

– nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7), nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj takich opakowań w zmywarce.

    Zachęcam Was do włączenia się do tej akcji poprzez wykonanie dodatkowych prac zaproponowanych przez GWO zgodnie z następującymi wytycznymi: 

- uczniowie klasy IV i VI wykonują pracę z odpowiedniego pliku; po wydrukowaniu  i uzupełnieniu należy pracę wkleić do zeszytu z matematyki.

- uczniowie klas VII i VIII pobawią się w autorów zadań matematycznych i na kartce A4 zapiszą 2 zadania matematyczne o tematyce ekologicznej, pamiętając o odpowiedniej oprawie treści zadań, np. rysunkami; podpisane prace przekazują swoim nauczycielom matematyki.

    Zaproponowane prace są pracami dodatkowymi, a nauczyciele zapewne docenią Wasz trud włożony w wykonanie pracy. Prace proszę oddać lub pokazać swoim nauczycielom matematyki do wtorku (22.09). 

Klasa IV

Klasa VI

                                                                     

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.


Facebook youtube