• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

Kólko informatyczne

Na zajęcia kółka informatycznego uczęszczają uczniowie z klas VI.

Celem zajęć jest:

 • Przygotowanie do bezpiecznego posługiwania się komputerem i technologią informacyjną.
 • Wskazanie zastosowania komputerów do nauki, pracy, komunikowania się i rozrywki.
 • Rozwijanie zainteresowań informatycznych, inspirowanie uczniów do tworzenia własnych prezentacji, projektów.
 • Rozwijanie aktywności twórczej dziecka i właściwe jej motywowanie.
 • Wspieranie nauczania innych przedmiotów (w ramach posiadanych programów edukacyjnych).
 • Kształcenie umiejętności korzystania z informacji z wykorzystaniem technologii informacyjnej.
 • Umacnianie wiary we własne siły i możliwości.
 • Rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.

Uczniowie na zajęciach poznają zasady edytowanie tekstu i wstawiania zdjęć do edytora na szkolnej stronie internetowej. Zajmują się obróbką zdjęć, pracą z programami graficznymi, redagują artykuły na łamach Kącika uczniowskiego na szkolnej stronie internetowej. Wykonują prezentacje multimedialne o szkole, patronie, propagujące zdrowy tryb życia oraz montują filmiki.

kolo

zdrowy_tryb_zycia

Prowadzimy zdrowy tryb życia

wykonał: Cezary Kirczuk kl. VI a

 

 

 


 

"My, pierwsza brygada"-montaż Klara Chwaluk kl. 6b

 

 

"Rozkwitają pąki białych róż"-montaż Klara Chwaluk, Marta Wyrodek i Marcelina Żurek kl. 6b

 

"Przybyli ułani pod okienko"-montaż Jakub Kaczan i Aleksander Kalenik kl. 6a

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.