• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

Wycieczka do Siedlec

dsc 2113W dniu 30 maja wraz z kółkiem plastycznym wybraliśmy się na wycieczkę do Siedlec. Najpierw opowiadano nam, jak wygląda edukacja artystyczna na Wydziale Humanistycznym tutejszego uniwersytetu. Zwiedzaliśmy różne pracownie np.: graficzną, fotograficzną, rzeźbiarską i rysunkową. Byliśmy pod okiem pracowników uniwersytetu i jednocześnie artystów – Tomasza Nowaka i Michała Gardzińskiego. Zadawaliśmy dużo pytań, co do stworzonych dzieł w poszczególnych pracowniach.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego. Tam oglądaliśmy zabytki znalezione na strychach i w piwnicach kościołów. Najważniejszym dziełem był obraz El Greco przedstawiający świętego Franciszka modlącego się. Płótno jest nietypowe, namalowane farbami olejnymi w zimnych kolorach. Widnieje na nim trupia czaszka, która jest symbolem kruchości życia i tło, przedstawiające dwa światy. Dzieło sprawia wrażenie groźnego i niemiłego. Jest to jeden z sześciu najcenniejszych dzieł w całej Polsce.

Drugim cennym eksponatem jest księga mająca ponad 500 lat. Wyróżnia się swoją wielkością, okładką, zdobieniami, nie ma numeracji stron i posiada zabezpieczenia, by kartki się nie rozsypały. Napisana została po łacinie. Wygrawerowane na niej smoki są związane z wierzeniami dawnych ludzi, którzy sądzili, że smoki istnieją i chronią ich i księgę. Mieliśmy też okazję pograć na organach i zobaczyć ornaty księży odprawiających dawniej msze.

Po wyjściu z muzeum wstąpiliśmy również do katedry siedleckiej. Wybudowana była w stylu neogotyckim, który zapoczątkowano w średniowieczu. Na oknach widnieją piękne witraże w ciepłych kolorach. Na filarach są ozdobnie ułożone cegły ułożone w kilkanaście pasów, ciągnące się od dołu do samego sufitu. Mogliśmy chwilę adorować Najświętszy Sakrament.

Po wszystkim udaliśmy się na smaczny obiad i pojechaliśmy na dwugodzinne szaleństwo na salę zabaw. Po zabawie wróciliśmy do domu zadowoleni z wycieczki.

Andżelika Miszczuk kl. Va

Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec
Wycieczka do Si...
Wycieczka do Siedlec Wycieczka do Siedlec

Zapisz

Zapisz

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.