• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

sam 0442Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Neofilologii (anglistykę). Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum im. Reytana w Warszawie. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Początkowo współpracował z wydawnictwem Skrzat, następnie również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford.

To nieliczne fakty z życia i pisarskiego dorobku Pawła Bęręsewicza, z którym w Bibliotece „Barwnej” niecodzienną przyjemność spotkania w dniu 18 maja mieli uczniowie z kl. Va.

Autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży okazał się człowiekiem mającym dystans do siebie i wielkie poczucie humoru. Potrafił fantastycznie skupić uwagę młodych ludzi – niekoniecznie czytelników – na tematach związanych z książką. Pan Beręsewicz, z pasją przeprowadzając wywiady z nastolatkami, w nietuzinkowy sposób zachęcił do tego, by sięgnąć po jego książkę – kryminał, romans lub powieści bliskie zagorzałym piłkarzom czy dążącym do zdobycia wielkiej kasy. Pewne jest, że po tak miłym i wartościowym spotkaniu przybędzie wielu czytelników. Mnie wypada tylko zachęcić innych, którzy nie mieli okazji być na spotkaniu, aby zaczęli od lektury książek Pawła Beręsewicza, które mamy w naszym szkolnym księgozbiorze. Zajrzyjcie do biblioteki, wypożyczcie książkę i znajdźcie w słowie pisanym to, co interesuje was – przygodę, historię, zaskoczenie, zagadkę, a może przyjaźń, miłość, mądrość, humor …

Justyna Jakubczyk

Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
Spotkanie z Paw...
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

Zapisz

Zapisz

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.