• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!

20200131 09324531 stycznia w klasie II a odbyły się zajęcia z edukacji zdrowotnej. Tematem spotkania były „Napoje energetyzujące”. Celem zajęć było dostarczenie dzieciom wiadomości, dotyczących składników wchodzących w skład takich napojów oraz ich wpływu na organizm człowieka.

W pierwszej kolejności przeanalizowano skład jednego z najbardziej znanych napojów reklamowanych w telewizji. Zwrócono uwagę na jego skład, m.in. kofeinę, cukier, guaranę i taurynę oraz omówiono negatywny wpływ tych składników na organizm człowieka.

Pani Małgosia, szkolna pielęgniarka przeprowadziła na proste doświadczenie: zmierzyła sobie ciśnienie krwi oraz wykonała pomiar glukozy (cukru) we krwi przed wypiciem puszki napoju, a następnie 30 minut po jego wypiciu. Uczniowie mogli zaobserwować istotne różnice w wynikach pomiarów. Ciśnienie tętnicze wzrosło wprawdzie w niewielkim zakresie, natomiast poziom glukozy – niemal dwukrotnie.

Dodatkowo uczniowie mogli zobaczyć, co dzieje się w jelitach po wypiciu „cudownego napoju”, który dodaje skrzydeł.

Liczymy, że zanim ktokolwiek sięgnie po napój energetyzujący, zastanowi się i zada sobie pytanie – czy warto?

Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!
Niebezpieczne n...
Niebezpieczne napoje energetyzujące!!! Niebezpieczne napoje energetyzujące!!!

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.