• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA

20191030 10424327.10.2019 uczniowie klasy V b mieli okazję oglądać spektakl teatralny „Igraszki z diabłem” oparty na motywach komedii Jana Drdy i przygotowany przez amatorski zespół teatralny - Teatr Słowa działający przy BCK w Białej Podlaskiej, a prowadzony przez panią Danutę Szaniawską.

Jan Drda to jeden z najbardziej znanych i popularnych powieściopisarzy czeskich w Polsce. Jego najważniejsze utwory, w tym komedia „Igraszki z diabłem” powstały w okresie wojny, kiedy to zagrożone były podstawowe ludzkie wartości.

Jan Drda rozmiłowany w legendach i baśniach ludowych chciał właśnie baśniowym nastrojem pobudzić ludzką wyobraźnię, aby trafić do patriotycznych uczuć ludu i zwyciężyć piekło wojny.

Główna postać spektaklu - Marcin Kabat jest odważny, sprawiedliwy i staje po stronie słabszych, nawet przeciwko diabłom, a zgodnie z ludową mądrością diabła może pokonać tylko człowiek sprytny i o dobrym sercu.

W spektaklu mogliśmy zobaczyć nie tylko dzikiego rozbójnika, który dostał niezłą nauczkę, scholastyka, który skrycie uległ pokusom i został za to ukarany, ale też dobrodusznego anioła, królewnę i służącą, które sprzedały dusze diabłu i podpisały cyrografy, aby mieć pięknych mężów oraz diabły, które nawet nie umiały grać w karty ani zarządzać piekłem.

SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA
SPOTKANIE z TEA...
SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA SPOTKANIE z TEATREM SŁOWA

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.