• 1 Lokalizacja
  Szkoła położona jest w najstarszej części 58 tysięcznego miasta Biała Podlaska. Należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3,w którym można kontynuować dalszą naukę. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia bardzo dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej. O jej dogodności świadczy również bliskość placówek kulturalnych i urzędów.
 • 2 Nasze działania...
  Szkoła zwraca szczególną uwagą na indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, oferując m.in.: zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających trudności; zajęcia z uczniami wykazującymi szczególne uzdolnienia; zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów, np.: koło informatyczne, plastyczne, dziennikarskie, przyrodnicze i inne; zajęcia taneczne; gimnastykę korekcyjną.
 • 3 Nasza szkoła to:
  jedna z najlepszych bialskich szkół; wysokie wyniki w sprawdzianie szóstoklasisty; szkoła z ponad stuletnią tradycją i znaczącymi osiągnięciami w wielu dziedzinach; placówka położona w centrum miasta; odrębny budynek z dużym boiskiem sportowym, możliwością korzystania z Orlika i hali sportowej; opieka socjalna zapewniana naszym uczniom.
 • 4 Naszym uczniom oferujemy:
  nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną; naukę języka angielskiego i zajęć komputerowych dla klas I-VI; zajęcia rytmiczne i naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym; rodzinną atmosferę; indywidualne traktowanie uczniów i stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju;
 • 5 oraz...
  opiekę świetlicy i pedagoga; centrum multimedialne i pracownię komputerową; zorganizowane wyjazdy o charakterze sportowym (nauka jazdy na nartach); bogatą i różnorodną ofertę zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania uczniów zgodnie z ich potrzebami; codzienne wyżywienie w stołówce szkolnej.
baner

Informatyka w klasach 5a i 5b

img 20191031 080855W dn. 31.10. 2019r. uczniowie klas 5a i 5b pod opieką nauczyciela informatyki Elżbiety Okseniuk i przy współpracy informatyka szkoły p. Marcina Kasińskiego uczestniczyli w lekcji informatyki dotyczącej budowy komputera. Celem zajęć było poznanie podzespołów wchodzących w skład budowy wewnętrznej jednostki systemowej komputera.

Do zadań uczniów należało rozpoznanie poszczególnych podzespołów i ich krótkie scharakteryzowanie. Następnie piątoklasiści pracowali w grupach, z których każda otrzymała zdemontowaną jednostkę systemową: płytę główną, dysk twardy, karty pamięci, karty grafiki, procesor itd. Zadaniem uczniów było złożenie jednostki systemowej i na koniec sprawdzenie, czy działa. Uczniowie chętnie angażowali się  w zajęcia i wszystko wykonali prawidłowo.

Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b
Informatyka w k...
Informatyka w klasach 5a i 5b Informatyka w klasach 5a i 5b

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 w Białej Podlaskiej Rights Reserved.